Z pasją o komunikacji!

W dniach 2-3 czerwca 2018 roku Klub Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje imprezę plenerową "Dzień Dziecka na zajezdni Dąbie".

 

Jest to odpowiedź na zeszłoroczną edycję podobnego wydarzenia, gdy zorganizowaliśmy przejazd specjalny jednym autobusem zabytkowym marki Ikarus połączony ze zwiedzaniem zajezdni Dąbie. Pomimo dnia roboczego (czwartek) i godzin, w których większość osób pracuje, autobus był pełen dzieci z rodzicami.

 

Dlatego też w tym roku postanowiliśmy zorganizować większe wydarzenie plenerowe, w którym chcielibyśmy połączyć dotychczasowe doświadczenia jako przewoźnika tramwajowo-autobusowego (w 2017 i 2018 roku obsługiwaliśmy linie specjalne M1 i M2 z okazji Nocy Muzeów) oraz organizatora imprez plenerowych (w 2017 roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty Zajezdni Popowice – impreza w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zyskała wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa).

 

Jako miejsce wydarzenia wybraliśmy zabytkowy obiekt techniczny, jakim jest dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie z początku XX wieku, obecnie przekształcana w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych (CKAiIL). Zajezdnia znajduje się przy ulicy Wróblewskiego we Wrocławiu, w bezpośredniej bliskości ogrodu zoologicznego oraz Hali Stulecia – miejsc bardzo tłumnie odwiedzanych przez wrocławian oraz turystów w pogodne weekendy.


Aczkolwiek główna część wydarzenia ma się zacząć w sobotę o godzinie 10:00 na terenie zajezdni Dąbie, to aby przyciągnąć jak największą liczbę osób Dzień Dziecka z KSTM rozpocznie się poza murami tego zabytkowego obiektu razem ze startem zabytkowych pojazdów z różnych pętli na terenie miasta. Będzie to doskonała okazja by przejechać się legendarnym tramwajem 102Na, który niedawno wrócił z renowacji, a także autobusami marki Ikarus i Jelcz. Na terenie zajezdni będziemy mogli zobaczyć inne zabytkowe pojazdy, m.in. uratowany przed złomowaniem pług wirnikowy powstały na bazie wagonu typu N z lat 60. XX w. Zadanie publiczne jest wspierane finansowo przez Gminę Wrocław.

 

Wstęp ma imprezę oraz przejazd zabytkowymi pojazdami jest bezpłatny.

 

Rozkład jazdy linii dowozowych znają Państwo pod linkiem: http://kstm.pl/pl/aktualnosci.html?k=42

 

Link do wydarzenia: https://web.facebook.com/events/276808232842723/

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Dzień Dziecka z zabytkowymi tramwajami i autobusami