Z pasją o komunikacji!

Rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Dla wielu będzie to czas wypoczynku od szkoły czy pracy, zaś we wrocławskiej komunikacji miejskiej, jak co roku - oznacza to ograniczenie częstotliwości kursowania większości linii.

 

Decyzja ta podyktowana jest rzekomym mniejszym zapotrzebowaniem przewozowym niż w pozostałym okresie roku. W związku z tym w lipcu i sierpniu, w godzinach szczytu w dni robocze - tramwaje odjadą cztery razy w ciągu godziny, zamiast jak dotychczas - pięć. Pasażerowie, z którymi rozmawialiśmy zakwestionowali słuszność tej decyzji.

 

Z komunikacji miejskiej nie korzystają tylko uczniowie lub studenci, ale przede wszystkim - osoby jeżdżące nią do sklepu, do pracy czy w inne miejsca - mówi Pani Izabela, która tramwajem dojeżdża codziennie do pracy.

 

Wakacyjne cięcia w komunikacji są pozbawione sensu. Następstwem tej decyzji jest przepełnienie pojazdów, co skutkuje obniżeniem komfortu podróży. Jest to też działanie uszczuplające aktualną ofertę przewozową - mówi Pan Marcin, pasażer wrocławskiej komunikacji.

 

Co ważne, przecież nawet sami uczniowie korzystają latem z komunikacji zbiorowej.

 

W wakacje korzystam z komunikacji miejskiej dojeżdżając na spotkania ze znajomymi, albo do pracy dorywczej - mówi Marek, uczeń wrocławskiego liceum.

 

Wakacje to też czas wzmożonego ruchu turystycznego. Z zajezdni nie wyjadą także specjalne linie tramwajowe T4 i T9, uruchamiane od 11 maja do 20 czerwca w weekendy i święta, w celu odciążenia linii tramwajowych kursujących w rejonie ZOO, Hali Stulecia i Pergoli.

 

O zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas wakacji pisaliśmy TUTAJ.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 26 września

    Od 26 września zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z oddaniem do użytku peronów 3 i 4 na Rondzie Reagana oraz poprawą komunikacji miejskiej na dwóch osiedlach.  


  • Zmiany tras linii 0P, 1, 7, 20, 74 i 701

    Od 12 września 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 0P, 1, 7, 20 i 74.


  • Zmiany w komunikacji od 05.09

    Od dnia 5 września 2020 roku (sobota) planowane są zmiany dotyczące linii D, N, 106, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 148, 149, 151, 206, 241, 249, 251 oraz 701.


Raport specjalny: #TORYwolucja

Czy potrzebujemy wakacyjnych cięć w komunikacji?