Z pasją o komunikacji!

Rozpoczęły się tegoroczne wakacje. Dla wielu będzie to czas wypoczynku od szkoły czy pracy, zaś we wrocławskiej komunikacji miejskiej, jak co roku - oznacza to ograniczenie częstotliwości kursowania większości linii.

 

Decyzja ta podyktowana jest rzekomym mniejszym zapotrzebowaniem przewozowym niż w pozostałym okresie roku. W związku z tym w lipcu i sierpniu, w godzinach szczytu w dni robocze - tramwaje odjadą cztery razy w ciągu godziny, zamiast jak dotychczas - pięć. Pasażerowie, z którymi rozmawialiśmy zakwestionowali słuszność tej decyzji.

 

Z komunikacji miejskiej nie korzystają tylko uczniowie lub studenci, ale przede wszystkim - osoby jeżdżące nią do sklepu, do pracy czy w inne miejsca - mówi Pani Izabela, która tramwajem dojeżdża codziennie do pracy.

 

Wakacyjne cięcia w komunikacji są pozbawione sensu. Następstwem tej decyzji jest przepełnienie pojazdów, co skutkuje obniżeniem komfortu podróży. Jest to też działanie uszczuplające aktualną ofertę przewozową - mówi Pan Marcin, pasażer wrocławskiej komunikacji.

 

Co ważne, przecież nawet sami uczniowie korzystają latem z komunikacji zbiorowej.

 

W wakacje korzystam z komunikacji miejskiej dojeżdżając na spotkania ze znajomymi, albo do pracy dorywczej - mówi Marek, uczeń wrocławskiego liceum.

 

Wakacje to też czas wzmożonego ruchu turystycznego. Z zajezdni nie wyjadą także specjalne linie tramwajowe T4 i T9, uruchamiane od 11 maja do 20 czerwca w weekendy i święta, w celu odciążenia linii tramwajowych kursujących w rejonie ZOO, Hali Stulecia i Pergoli.

 

O zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej podczas wakacji pisaliśmy TUTAJ.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Czy potrzebujemy wakacyjnych cięć w komunikacji?