Z pasją o komunikacji!

Ten rok będzie pierwszym od wielu lat, w którym na tory nie wyjadą zabytkowe tramwaje.

 

Miasto Wrocław, chcące uniknąć większego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, oraz ze względu na uwarunkowania finansowe w tym roku zawiesiło funkcjonowanie Zabytkowej Linii Tramwajowej, która co każdy weekend lata wyjeżdżała aby wozić wrocławian i turystów historycznymi tramwajami. Na ZLT mogliśmy spotkać kilka typów tramwajów: Konstala 102N, Konstala 102Na, tramwaje generacji N czy też przedwojenne tramwaje Linke-Hoffmann. Na linii kursowało trzech przewoźników swoimi tramwajami - MPK, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

Historyczne linie kursują wciąż m.in w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Oprócz tramwajów, miasta te posiadają również zabytkowe linie autobusowe. Ciekawe, czy we Wrocławiu również doczekamy się linii obsługiwanej historycznymi autobusami. Najbliższa okazja do przejażdżki starym taborem po Wrocławiu będzie miała miejsce w sobotę 5 września, gdy odbędzie się kolejny raz z kolei Dzień Otwarty Zajezdni Popowice.

 

Zobacz nasze filmy ze starymi tramwajami, które co roku obsługiwały ZLT: 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


W tym roku bez Zabytkowej Linii Tramwajowej