Z pasją o komunikacji!

Ten rok będzie pierwszym od wielu lat, w którym na tory nie wyjadą zabytkowe tramwaje.

 

Miasto Wrocław, chcące uniknąć większego ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, oraz ze względu na uwarunkowania finansowe w tym roku zawiesiło funkcjonowanie Zabytkowej Linii Tramwajowej, która co każdy weekend lata wyjeżdżała aby wozić wrocławian i turystów historycznymi tramwajami. Na ZLT mogliśmy spotkać kilka typów tramwajów: Konstala 102N, Konstala 102Na, tramwaje generacji N czy też przedwojenne tramwaje Linke-Hoffmann. Na linii kursowało trzech przewoźników swoimi tramwajami - MPK, Towarzystwo Miłośników Wrocławia oraz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

Historyczne linie kursują wciąż m.in w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Oprócz tramwajów, miasta te posiadają również zabytkowe linie autobusowe. Ciekawe, czy we Wrocławiu również doczekamy się linii obsługiwanej historycznymi autobusami. Najbliższa okazja do przejażdżki starym taborem po Wrocławiu będzie miała miejsce w sobotę 5 września, gdy odbędzie się kolejny raz z kolei Dzień Otwarty Zajezdni Popowice.

 

Zobacz nasze filmy ze starymi tramwajami, które co roku obsługiwały ZLT: 

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

W tym roku bez Zabytkowej Linii Tramwajowej