Z pasją o komunikacji!

Jak podają najnowsze komunikaty, po rozpoczęciu remontu nie dojedziemy już do końca roku tramwajem na pętlę Klecinę.

Remont zacząć może się za około 6. tygodni, a naprawiane będzie torowisko przy ulicy Przyjaźni, a także pętla znajdująca się przy ulicy Wałbrzyskiej.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać komunikacja zastępcza, którą można będzie dostać się na Klecinę, lecz prawdopodobnie będzie to autobus, który połączy Krzyki z Kleciną. Wiadomo, że renowacja będzie odbywać się poszczególnymi etapami, a nie będą one proste gdyż wymienić trzeba całość torowiska i słupy trakcyjne.

Koszt przebudowy pętli tramwajowej ma wynieść 1 mln 200 tys, a tramwaje zawracające na ulicy Wałbrzyskiej zobaczyć będziemy mogli najwcześniej 15. grudnia tego roku.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Trasa na Klecinę do remontu