Z pasją o komunikacji!

Według założeń do końca bieżącego roku prace związane z rozbudową zajezdni nr II powinny zostać sfinalizowane. Wszystko jest na dobrej drodze, aby tak właśnie się stało.

Obecnie prowadzone są odbiory techniczne nowych szyn, ułożonych w ramach pierwszego etapu przebudowy. Dokładniej mówiąc stworzono trzy nowe tory odstawcze na terenie zakładu przy ulicy Słowiańskiej oraz z jednego toru, który prowadził przez dawną zajezdnię nr III przy ulicy Ołbińskiej zrobiono dwa po to, aby zmieścić jeszcze więcej wozów. Oprócz nowych miejsc dla tramwajów powstały także lepsze przejścia dla pracowników, a cały plac został dostatecznie oświetlony. To wszystko po to, aby było bezpieczniej. Postawiono także nowy płot od strony nasypu kolejowego.

Nowe szyny testowane są przez tramwaje Škoda 19 T, które pojawiły się w zajezdni nr II między innymi 10-go i 12-go grudnia.

Drugi i trzeci etap robót nadal trwa. Do dokończenia pozostało jeszcze torowisko za drugą halą.

Jeśli dobrze pójdzie to na początku 2014 roku zawitają tu 24 składy z przeznaczonej do likwidacji zajezdni na Biskupinie. Reszta tramwajów stamtąd zostanie rozdysponowana po dwóch pozostałych obiektach. Na ten przy ulicy Kamiennej trafi 9 składów, a przy ulicy Powstańców Śląskich 12.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Kończy się rozbudowa zajezdni nr II