Z pasją o komunikacji!

Kilkunastu motorniczych i miłośników komunikacji miejskiej bawiło się w noc sylwestrową na pokładzie tramwaju Konstal 102N #2002.

Imprezę zamkniętą zorganizowało Towarzystwo Miłośników Wrocławia i była pierwszą tego typu akcją we Wrocławiu. Tramwaj wystartował o godzinie 22.00 z pl. Teatralnego. Przed wyjazdem istniało wiele obaw dotyczących bezpieczeństwa, ale na szczęście obyło się bez żadnych problemów.

Niektórzy pasażerowie czekający na przystankach mylili wóz z liniowym, a inni z uśmiechem na ustach pozdrawiali imprezowiczów.

Punkty odwiedzone podczas przejazdu to między innymi: pętla Park Południowy, pętla Pilczyce, węzeł Dworzec Nadodrze, nieużywana liniowo ul. Dyrekcyjna, most Mieszczański, pętla Klecina.

O północy rok 2016 przywitano na moście Pokoju. Była to chwila bardzo wyjątkowa ze względu na ogromną ilość osób jakie się tam znajdowały. Tramwaje liniowe stanęły, pasażerowie z nich wysieli, a motorniczowie zaczęli dzwonić. Nawet w Katedrze biły dzwony. Każdy składał sobie życzenia noworoczne i puszczał fajerwerki. Przez kilka minut most był zablokowany przez wszystkich sylwestrowiczów, którzy wyszli z domów. Wielką wyrozumiałością wykazał się także obecny na miejscu patrol policji.

Jak pokazało to wydarzenie zabytkowe tramwaje to doskonały pomysł na wyjątkową i niezapomnianą imprezę. Każdy z Was może któryś z nich wynająć od TMW i KSTM np. na swoje urodziny, wieczór panieński lub kawalerski.

Nie pozwólmy na zniszczenie dziedzictwa komunikacji miejskiej! Przypominamy, że zabytkowe pojazdy TMW niedawno opuściły zajezdnię Dąbie, na którą już raczej nie powrócą.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<


 

 • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Wyjątkowy Sylwester 102N (ZDJĘCIA, FILM)