Z pasją o komunikacji!

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 stycznia 2016 roku) o północy na pl. Teatralnym miało miejsce uroczyste otwarcie specjalnej linii "13".

Można było wtedy jako pierwsza osoba we Wrocławiu wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Linia "13" została uruchomiona przez Klub Miłośników Transportu Zbiorowego przy Towarzystwie Miłośników Wrocławia z okazji XXIV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Specjalne tramwaje (Konstal 102N #2002 "Strachotek", Konstal 4N #1336 "Mikołaj", Linke-Hofmann Standard #1217 "Juliusz", Linke-Hofmann Standard #1209 "Baba Jaga") kursowały w takcie co 20 minut od godziny 14.30 do około 20.00 na trasie Oporów - Rynek. Przejazd w kierunku pętli Oporów odbywał się przez ul. Grabiszyńską, a w kierunku Rynku przez ul. Powstańców Śląskich.

W tramwajach nie trzeba było kasować biletów. Opłatą za przejazd był dobrowolny datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do pojazdów wsiadali ludzie starsi, którzy z nostalgią wspominali czasy młodości, kiedy jeździli nimi do szkoły lub z rodzicami. Najstarsze tramwaje, czyli "Baba Jaga" i "Juliusz" notowały największe napełnienia, szczególnie kursy wieczorne - mówi Marcin Muszyński z Klubu Miłośników Transportu Zbiorowego.

W jednym z wozów znajdowała się wyjątkowa "Giga pucha", którą każdy mógł obejrzeć. Jest to pierwsza tego rozmiaru skarbonka wydana w małym nakładzie, przeznaczona głównie do sztabów WOŚP.

Magiczną atmosferę tego dnia, w którym liniowo mogliśmy podróżować zabytkami najlepiej oddają zdjęcia i film, do których obejrzenia serdecznie zachęcamy.

 

 • Galeria

>> ZDJĘCIA ZNAJDUJĄ SIĘ W GALERII TEMATYCZNEJ <<


 

 • Film

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zabytkowe tramwaje na XXIV finał WOŚP (ZDJĘCIA, FILM)