Z pasją o komunikacji!

Od 23 lipca 2016 roku (sobota) rozpocznie się usuwanie awarii MPWiK przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Na Polance (prace będą prowadzone w wydzielonym torowisku tramwajowym).

W związku z tym planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 1 i 7.

"Jedynka" i "siódemka" w obu kierunkach będzie kursowała objazdem przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Trzebnickiej oraz w rejonie skrzyżowania ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Broniewskiego i aleją Kasprowicza (przystanek "Broniewskiego").

Na odcinku od przystanku "Broniewskiego" do Dworca Nadodrze komunikację będą zapewniały autobusy linii 132, 144, 308 i 908.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy zakupiony na linię 7 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

 • autobusem linii 132 na odcinku Broniewskiego - Rynek - Broniewskiego;
 • autobusem linii 144 na odcinku Kamieńskiego/Żmigrodzka - Piłsudskiego/Zielińskiego - Kamieńskiego/Żmigrodzka.

Celem przypomnienia, bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

Prace potrwają 7 dni.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Awaria wodociągowa na ulicy Żmigrodzkiej