Z pasją o komunikacji!

Od 23 lipca 2016 roku (sobota) rozpocznie się usuwanie awarii MPWiK przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Na Polance (prace będą prowadzone w wydzielonym torowisku tramwajowym).

W związku z tym planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 1 i 7.

"Jedynka" i "siódemka" w obu kierunkach będzie kursowała objazdem przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Trzebnickiej oraz w rejonie skrzyżowania ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Broniewskiego i aleją Kasprowicza (przystanek "Broniewskiego").

Na odcinku od przystanku "Broniewskiego" do Dworca Nadodrze komunikację będą zapewniały autobusy linii 132, 144, 308 i 908.

 

Pasażerowie posiadający bilet okresowy zakupiony na linię 7 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

 • autobusem linii 132 na odcinku Broniewskiego - Rynek - Broniewskiego;
 • autobusem linii 144 na odcinku Kamieńskiego/Żmigrodzka - Piłsudskiego/Zielińskiego - Kamieńskiego/Żmigrodzka.

Celem przypomnienia, bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

Prace potrwają 7 dni.

(opracowano na podstawie: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Awaria wodociągowa na ulicy Żmigrodzkiej