Z pasją o komunikacji!

Od 5 sierpnia 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 9, 17 i 33 w związku z modernizacją rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza i alei Paderewskiego.

 

Tramwaje linii 9 i 17 zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim, a kursy linii tramwajowej 33 zostaną skierowane od Ronda Reagana w obu kierunkach przez ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Wróblewskiego do pętli ZOO przy skrzyżowaniu ulicy Wróblewskiego z ulicą Kopernika.

 

Pomiędzy Stadionem Olimpijskim a Sępolnem zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa 709.

 

Czas trwania prac planowany jest na około 2 miesiące.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 709 i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 709 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 9 i 17. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii D, 116, 131, 141 i 331 na odcinku pl. Grunwaldzki - przystanek "Kochanowskiego" (przystanek za mostem Szczytnickim) oraz tramwajami linii 9 i 17 na odcinku Kochanowskiego - Stadion Olimpijski i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii D, 116, 131, 141 i 331 lub tramwaju linii 9 i 17 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 33 w kierunku Pilczyc. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zmiany trasy linii tramwajowej 9, 17 i 33