Z pasją o komunikacji!

W związku z wymianą rozjazdu tramwajowego na moście Trzebnickim przy skrzyżowaniu z ulicą Na Polance, od 25 września 2017 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 1, 7 i 8.

 

"Jedynka" i "siódemka" w obu kierunkach będzie kursowała objazdem od przystanku "Dworzec Nadodrze" przez pl. Staszica, ulicę Reymonta, most Osobowicki i ulicę Bałtycką do ulicy Żmigrodzkiej z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Trzebnickiej oraz w rejonie skrzyżowania ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Broniewskiego i aleją Kasprowicza (przystanek " Broniewskiego").

 

Tramwaje linii 8 zostaną skrócone do placu Powstańców Wielkopolskich i będą kursowały w relacji Tarnogaj - Dworzec Nadodrze - Tarnogaj,, a postoje tramwajów linii okólnej (linie 0L i 0P) zostaną przeniesione na plac Staszica.

 

Na odcinku od przystanku "Broniewskiego" do Dworca Nadodrze komunikację będą zapewniały autobusy linii 108, 132, 144 i 908, które będą kursowały bez zmian.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 8 będą mogli dodatkowo bez żadnych dopłat podróżować:

 • autobusem linii 108 i 132 na odcinku Dworzec Nadodrze - Broniewskiego - Dworzec Nadodrze
 • autobusem linii 144 na odcinku Dworzec Nadodrze - Kamieńskiego/Żmigrodzka - Dworzec Nadodrze

i odwrotnie, pasażerowie, którzy skasowali bilet w autobusie linii 108, 132 lub 144 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 1, 7 lub 8. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

 

Celem przypomnienia, bilety okresowe zakupione na daną linią podczas prowadzonych remontów zachowują ważność na stałej trasie przejazdu oraz na trasie tymczasowej wprowadzonej z powodu remontu.

 

Prace potrwają 5 dni. 30 września 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 7 i 8, które powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Trzebnicką i most Trzebnicki.

 

Postoje tramwajów linii okólnej (linie 0L i 0P) wrócą w docelową lokalizację na plac Powstańców Wielkopolskich (przystanek "Dworzec Nadodrze").

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Wymiana rozjazdu tramwajowego na moście Trzebnickim