Z pasją o komunikacji!

W dniu 21 października 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 2, 5, 8, 9 i 11.

 

Jest to związane z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi i Teatralnej.

 

"Dwójka" w kierunku pętli Biskupin będzie kursowała od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną z pominięciem przystanku "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

 

Tramwaje linii 5 i 11 w kierunku Księża Małego i Kromera pojadą objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, a tramwaje linii 8 i 9 w kierunku Karłowic i Sępolna od przystanku "Dworzec Autobusowy" przy ulicy Borowskiej przez ulicę Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

 

W kierunku przeciwnym tramwaje linii 2, 5, 8, 9 i 11 będą kursowały bez zmian od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Kołłątaja i przystanek "Dworzec Główny".

 

Tramwaje na swoje stałe trasy powrócą w dniu 22 października 2017 roku (niedziela).

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zmiany trasy linii 2, 5, 8, 9 i 11