Z pasją o komunikacji!

W dniu 21 października 2017 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 2, 5, 8, 9 i 11.

 

Jest to związane z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Piotra Skargi i Teatralnej.

 

"Dwójka" w kierunku pętli Biskupin będzie kursowała od ulicy Powstańców Śląskich przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną z pominięciem przystanku "Dworzec Główny" i "Wzgórze Partyzantów".

 

Tramwaje linii 5 i 11 w kierunku Księża Małego i Kromera pojadą objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do placu Dominikańskiego, a tramwaje linii 8 i 9 w kierunku Karłowic i Sępolna od przystanku "Dworzec Autobusowy" przy ulicy Borowskiej przez ulicę Stawową, Piłsudskiego, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

 

W kierunku przeciwnym tramwaje linii 2, 5, 8, 9 i 11 będą kursowały bez zmian od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Kołłątaja i przystanek "Dworzec Główny".

 

Tramwaje na swoje stałe trasy powrócą w dniu 22 października 2017 roku (niedziela).

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany trasy linii 2, 5, 8, 9 i 11