Z pasją o komunikacji!

125 lat temu - 14 czerwca 1893 r. - na ulice Wrocławia wyjechał pierwszy tramwaj o napędzie elektrycznym i od razu podbił serca wrocławian, którzy do tej pory znali wyłącznie tramwaje ciągnięte przez dorodne jutlandzkie konie.

 

Ten wyjątkowy jubileusz to doskonała okazja do poznania historii wrocławskich tramwajów, zarówno tych konnych jak i elektrycznych. O wagonach pocztowych i sanitarnych, o trolejbusie do Brochowa, najstarszym przykładzie tego środka transportu w Europie Środkowo-wschodniej, o pierwszych kobietach, które poprowadziły wrocławskie tramwaje, o kolorach wagonów we Wrocławiu będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w Muzeum Powozów Galowice, podczas prezentacji książek Tomasza Sielickiego „Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki...” oraz „Wrocławskie tramwaje konne”. Odczyt autora odbędzie się o godzinie 16:00.

 

Na spotkanie autorskie będzie można dojechać bezpłatnie zabytkowym autobusem Ikarus 260 obsługiwanym przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, który dowiezie gości muzealnych z przystanku Opera, do Muzeum Galowice. Odjazd – godzina 15:00.

 

Już od 12:30 jednak zaczynamy spotkanie z dawnymi tramwajami w naszym Muzeum od warsztatów dla najmłodszych. Piernikarnia Wrocławska przeprowadzi lekcję zdobienia pierników wypiekanych tradycyjną metodą. Motywem przewodnim zdobień – będą oczywiście konie, bo to one ciągnęły powozy a później także i tramwaje z dawnych lat.

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na naszej stronie:

www.muzeumgalowice.pl

 

Tramwajem przez Wrocław

17 czerwca 2018 roku

od 11:00 do 18:00

Muzeum Powozów Galowice

 

Przejazd zabytkowym autobusem do Galowic, spotkanie autorskie i warsztaty dla najmłodszych.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

125 lat tramwajów elektrycznych we Wrocławiu