Z pasją o komunikacji!

125 lat temu - 14 czerwca 1893 r. - na ulice Wrocławia wyjechał pierwszy tramwaj o napędzie elektrycznym i od razu podbił serca wrocławian, którzy do tej pory znali wyłącznie tramwaje ciągnięte przez dorodne jutlandzkie konie.

 

Ten wyjątkowy jubileusz to doskonała okazja do poznania historii wrocławskich tramwajów, zarówno tych konnych jak i elektrycznych. O wagonach pocztowych i sanitarnych, o trolejbusie do Brochowa, najstarszym przykładzie tego środka transportu w Europie Środkowo-wschodniej, o pierwszych kobietach, które poprowadziły wrocławskie tramwaje, o kolorach wagonów we Wrocławiu będzie można posłuchać w najbliższą niedzielę w Muzeum Powozów Galowice, podczas prezentacji książek Tomasza Sielickiego „Przez Sępolno, Zalesie i Krzyki...” oraz „Wrocławskie tramwaje konne”. Odczyt autora odbędzie się o godzinie 16:00.

 

Na spotkanie autorskie będzie można dojechać bezpłatnie zabytkowym autobusem Ikarus 260 obsługiwanym przez Klub Sympatyków Transportu Miejskiego, który dowiezie gości muzealnych z przystanku Opera, do Muzeum Galowice. Odjazd – godzina 15:00.

 

Już od 12:30 jednak zaczynamy spotkanie z dawnymi tramwajami w naszym Muzeum od warsztatów dla najmłodszych. Piernikarnia Wrocławska przeprowadzi lekcję zdobienia pierników wypiekanych tradycyjną metodą. Motywem przewodnim zdobień – będą oczywiście konie, bo to one ciągnęły powozy a później także i tramwaje z dawnych lat.

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów na naszej stronie:

www.muzeumgalowice.pl

 

Tramwajem przez Wrocław

17 czerwca 2018 roku

od 11:00 do 18:00

Muzeum Powozów Galowice

 

Przejazd zabytkowym autobusem do Galowic, spotkanie autorskie i warsztaty dla najmłodszych.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Zmiany tras linii 115 i 118

    W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

    Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

    Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja

125 lat tramwajów elektrycznych we Wrocławiu