Z pasją o komunikacji!

Mimo że w okresie wakacyjnym we Wrocławiu przebywa mniej ludzi to wciąż wiele osób zostaje w mieście i codziennie dojeżdża do pracy.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów, MPK wprowadziło pierwsze zmiany w wakacyjnym rozkładzie jazdy i częściowo zrezygnowało z redukcji połączeń. Na liniach 3, 6, 7 i 10 zostaną przywrócone rozkłady jazdy, które obowiązywały w dni robocze szkolne przed wakacjami. Zmiana ta wejdzie w życie w poniedziałek 8 lipca.

 

Komunikacja miejska jest dla ludzi, dla pasażerów. Dlatego, obok tych pozytywnych zmian w kursowaniu tramwajów, na polecenie Pana Prezydenta Jacka Sutryka, na bieżąco monitorujemy także stopień zapełnienia poszczególnych linii autobusowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy reagować w taki sposób, aby jeszcze bardziej usprawnić transport autobusowy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

 

MPK będzie analizowało także w przyszłości (badając napełnienia w tramwajach i autobusach) możliwość rezygnacji z wprowadzania wakacyjnego rozkładu jazdy w obecnym kształcie.

(źródło: MPK Wrocław)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK będzie jeździć częściej w wakacje