Z pasją o komunikacji!

W związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej na Polanowicach, od 14 września 2019 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 144.

 

Autobusy ww. linii zostaną skierowane w obu kierunkach od przystanku Kamieńskiego (szpital) ulicą Kamieńskiego aż do nowej pętli za istniejącym przystankiem Polanowice, mieszczącej się przy granicy administracyjnej Wrocławia. Po drodze autobus zatrzyma się na przystankach: Milicka, Kątowa, Ługowa i Polanowice. W związku z tą zmianą, autobusy linii 144 nie będą już kończyły trasy na końcówce Kamieńskiego (pętla).

 

Przedłużenie 144 do Polanowic było jednym z punktów programu obejmującego poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej, ogłoszonego przez prezydenta Rafała Dutkiewicza pod koniec 2017 roku. Jest to o tyle potrzebna zmiana, ponieważ na tym osiedlu powstaje coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych, a mieszkańcy tych terenów mogą dotychczas skorzystać z jedynie dwóch linii, jadących przez większość trasy tak samo - 130 i 930. Na domiar złego częstotliwość kursowania tych linii nie była zadowalająca, więc ta korekta na pewno poprawi dostępność komunikacji miejskiej w tym rejonie.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zmiana trasy linii autobusowej 144