Z pasją o komunikacji!

W związku z zakończeniem budowy nowej pętli autobusowej na Polanowicach, od 14 września 2019 roku (sobota) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 144.

 

Autobusy ww. linii zostaną skierowane w obu kierunkach od przystanku Kamieńskiego (szpital) ulicą Kamieńskiego aż do nowej pętli za istniejącym przystankiem Polanowice, mieszczącej się przy granicy administracyjnej Wrocławia. Po drodze autobus zatrzyma się na przystankach: Milicka, Kątowa, Ługowa i Polanowice. W związku z tą zmianą, autobusy linii 144 nie będą już kończyły trasy na końcówce Kamieńskiego (pętla).

 

Przedłużenie 144 do Polanowic było jednym z punktów programu obejmującego poprawę funkcjonowania komunikacji miejskiej, ogłoszonego przez prezydenta Rafała Dutkiewicza pod koniec 2017 roku. Jest to o tyle potrzebna zmiana, ponieważ na tym osiedlu powstaje coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych, a mieszkańcy tych terenów mogą dotychczas skorzystać z jedynie dwóch linii, jadących przez większość trasy tak samo - 130 i 930. Na domiar złego częstotliwość kursowania tych linii nie była zadowalająca, więc ta korekta na pewno poprawi dostępność komunikacji miejskiej w tym rejonie.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiana trasy linii autobusowej 144