Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z przebudową ulicy Berenta, w dniu 22 lutego 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych A, 105, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246.

 

Autobusy linii A i kursy nocne linii 246 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od Kromera przez ulicę Boya-Żeleńskiego i Kasprowicza do placu Daniłowskiego z pominięciem ulicy Berenta.

 

Autobusy linii 105, 118 i 132 jadące w kierunku pętli Kromera, od placu Daniłowskiego pojadą objazdem przez ulicę Przybyszewskiego, Czajkowskiego i aleję Kromera do pętli "Kromera". W kierunku przeciwnym autobusy pojadą od ulicy Boya-Żeleńskiego przez ulicę Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego. Na trasie objazdu autobusy jadące z Kromera w kierunku ulicy Żmigrodzkiej dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych na ulicy Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ulicą Boya-Żeleńskiego oraz na alei Kasprowicza za skrzyżowaniem z ulicą Leopolda Staffa.

 

Autobusy linii 130 jadące z Polanowic w kierunku Pawłowic pojadą objazdem od alei Kasprowicza przez ulicę Boya-Żeleńskiego do Kromera z pominięciem przystanku "pl. Daniłowskiego". W kierunku przeciwnym autobusy jadące z Pawłowic w kierunku Polanowic pojadą od ulicy Boya-Żeleńskiego przez ulicę Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego.

 

Na trasie objazdu autobusy linii 130 jadące do Polanowic dodatkowo zatrzymają się na przystankach tymczasowych na ulicy Przybyszewskiego za skrzyżowaniem z ulicą Boya-Żeleńskiego oraz na alei Kasprowicza za skrzyżowaniem z ulicą Leopolda Staffa. Natomiast w kierunku przeciwnym, autobusy linii 130 jadące w kierunku Pawłowic dodatkowo zatrzymają się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym na ulicy Boya-Żeleńskiego za skrzyżowaniem z Aleją Kasprowicza.

 

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linie A, 105, 116, 118, 130, 132, 246 lub 930 mogą bez żadnych dopłat podróżować wszystkimi liniami autobusowym kursującymi pomiędzy Aleją Kasprowicza a pętla Kromera i odwrotnie.

(źródło: WTr UM)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany trasy linii A, 105, 118, 130, 132, 246