Z pasją o komunikacji!

W nocy z piątku na sobotę pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w filar wiaduktu na ulicy Zielińskiego.

Mężczyzna w chwili wypadku miał bagatela 2,3 promila alkoholu w organizmie. Został zawieziony do szpitala, jego życiu nic nie zagraża. Sprawa by się na tym zakończyła, gdyby nie fakt, że uszkodzona została podpora wiaduktu.

Początkowo decyzją PKP wiadukt został kompletnie wyłączony z ruchu pociągów.

Jednakże po głębszych analizach postanowiono, aby ruch odbywał się tylko na dwóch torach, ale z ograniczoną prędkością. Na tym nie koniec konsekwencji wypadku.

Zdecydowano się także zamknąć ulicę Zielińskiego dla ruchu zarówno samochodowego, jak i pieszego. Tym sposobem nie obeszło się bez objazdów dla linii 122 i 144, które na co dzień jeżdżą właśnie tamtędy. Objazd wytyczono ulicami: Kolejową, Stysia i Swobodną. Taki stan rzeczy będzie trwał przez kilka dni, do chwili, kiedy PKP zamontuje tymczasową konstrukcję, która pozwoli na wznowienie ruchu. W późniejszym czasie przyjdzie czas na odbudowę przęsła. Cała ta sytuacja pokazuje bardzo dobitnie 2 problemy…

Pierwszy z nich, to jazda samochodem pod wpływem alkoholu. Pomimo działań policji, kampanii społecznych wciąż na naszych drogach mamy tak wiele kierowców, którzy nie widzą problemu w łączeniu tych dwóch czynności.

Drugi z kolei to jakość wiaduktów, które mamy we Wrocławiu. Skoro takie małe auto jakim jest Nissan Micra (czyli samochód, którym kierował sprawca wypadku) jest w stanie tak znacząco uszkodzić filar, to aż strach pomyśleć, co by było, gdyby podobny wypadek przytrafił się kierowcy ciężarówki…

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 26 września

    Od 26 września zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z oddaniem do użytku peronów 3 i 4 na Rondzie Reagana oraz poprawą komunikacji miejskiej na dwóch osiedlach.  


  • Zmiany tras linii 0P, 1, 7, 20, 74 i 701

    Od 12 września 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 0P, 1, 7, 20 i 74.


  • Zmiany w komunikacji od 05.09

    Od dnia 5 września 2020 roku (sobota) planowane są zmiany dotyczące linii D, N, 106, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 148, 149, 151, 206, 241, 249, 251 oraz 701.


Raport specjalny: #TORYwolucja

Jeden wypadek - wiele konsekwencji