Z pasją o komunikacji!

 


GALERIA

 • Konstal 105NaWr #2446 + #2445
 • Części zamienne
 • Konstal N #G-071


 

Zajezdnia tramwajowa przy skrzyżowaniu ulicy Ślężnej i Kamiennej.

Powstała w 1910 roku. Wagony ulokowano w dwóch pięciotorowych halach. Hale pełniły funkcję przelotową. Dziś większość bram na tyłach hali jest zamurowana.

W 1945 roku obiekt został mocno uszkodzony. Zniszczony budynek administracyjny nie został odbudowany, a na jego miejscu wniesiono niewielki, dwukondygnacyjny obiekt, przeznaczony na biura zajezdni. Pod koniec XX wieku do hali nr 2 dobudowano dwutorową halę nr 3.

Na zajezdni nr I "Gaj" stacjonują wozy 105Na i zmodernizowane 105NaWr. Znajduje się tu również ciekawy wóz służbowy - jest to przerobiona N - ka z której wyszła pół N - ka, a pół stopiątka.

 


KONTAKT:

ul. Kamienna 74

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 71 368 91 00

fax: +48 71 368 91 06


Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zajezdnia tramwajowa nr I - Gaj