Z pasją o komunikacji!

 


GALERIA

 • Jelcz 120M/3 #448
 • Fiat Ducato #1501, Богдан A092 #1001 i SOR BN 8,5 #1114
 • Solaris Urbino 12 #2015


 

Baza Dolnośląskich Linii Autobusowych mieści się przy ul. Długosza 36. W obecnym miejscu funkcjonuje ona od lutego 2015 roku, kiedy to przeniesiono tu tabor z odległej o nieco 150 metrów starszej placówki firmy przy tej samej ulicy.

Wyposażenie zajezdni jest prowizoryczne. W środkowej części bazy mieści się namiot, w którym są naprawiane autobusy. Brama wjazdowa znajduje się we wschodniej części placu. Na terenie zajezdni znajduje się także kilka mniejszych budynków gospodarczych. Autobusy stoją na nieutwardzonym terenie, zaś po północnej stronie placu przy nasypie kolejowym, stoją autobusy wycofane z ruchu. Niegdyś od tej strony ogrodzenie nie było zabezpieczone, przez co na teren zajezdni włamywali się wandale dewastujący odstawione autobusy.

Na placu przy ul. Długosza stacjonuje większość taboru spółki. Stoją tam autobusy obsługujące linie w gminie Siechnice (autobusy SOR i ZAZ), Miękinia (Iveco, ZAZ), Czernica (Mercedes-Benz, SOR, Jelcz, ZAZ, Iveco). Część autobusów stacjonuje w placówce terenowej na parkingu przy ul. Żółtej.

 


KONTAKT:

ul. Jana Długosza 60

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 71 782 81 31

fax: +48 71 782 81 33


Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zajezdnia autobusowa DLA