Z pasją o komunikacji!

Gruz wraz z innymi odpadami budowlanymi może stanowić nie lada utrapienie. Każdy, kto choć raz przeprowadzał nawet drobne prace remontowe, zdaje sobie sprawę, ile śmieci zostaje po ich zakończeniu. Ponieważ odpady po remoncie nie mogą trafić do osiedlowych śmietników, warto wcześniej zaplanować ich wywózkę. Jak zatem pozbyć się gruzu i reszty śmieci budowlanych legalnie i bezpiecznie?

 

Odpady budowlane, czyli gruz i co jeszcze?

Pozostałości po remontach czy budowach to rzecz jasna nie tylko worki z gruzem betonowym lub ceglanym. Tego rodzaju prace generują również takie odpady jak m.in. plastikowe opakowania i folie, puszki po farbach, fragmenty ceramiki i dachówek oraz worki z piaskiem. Przy większych pracach remontowych gromadzą się także stare meble, dywany, połamane okna czy elementy armatury sanitarnej. Wyrzucanie takich śmieci do zwykłych osiedlowych pojemników na odpady lub pozostawianie ich na terenie posesji grozi karą grzywny. Bardzo wysokie kary przewiduje się na wywóz gruzu do lasu – wówczas mandat wynosi 5000 zł lub więcej.

 

Gdzie legalnie wywieźć gruz? Kilka podpowiedzi

Co zatem zrobić z zalegającym po remoncie gruzem? Można np. zawieźć go lokalnego PSZOK-a, czyli gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. PSZOK posiada jednak limity w przyjmowaniu odpadów różnego rodzaju, w tym także i gruzu, oraz nie pomaga w organizacji transportu – w przypadku sporej ilości worków z gruzem i innego rodzaju odpadami budowlanymi to przedsięwzięcie może okazać się niewykonalne. Gruz można także oddać osobom prywatnym lub zawieźć na miejscowe place budowy. Jeśli jednak żadna z powyższych opcji samodzielnego pozbycia się gruzu nie wchodzi w grę, warto rozważyć wynajem specjalnego kontenera.

 

Kontenery na wynajem – szybki i sprawny sposób na usunięcie gruzu

Wynajem kontenera to najwygodniejsza opcja pozbycia się gruzu po remoncie. Tym bardziej, jeśli wybrana firma utylizacyjna realizuje zlecenia jeszcze tego samego dnia. Tak działa wrocławska firma Skiprex, która dostarcza potrzebne pojemniki na miejsce w ciągu kilku godzin od zgłoszenia. Skiprex oferuje kontenery w różnych wymiarach (największe nawet do 36 m3), którymi można wywieźć nie tylko gruz poremontowy, ale także m.in. odpady produkcyjne i gabarytowe. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, sprawdź na stronie firmy, jakie dokładnie oferowane są kontenery na gruz we Wrocławiu.

Skiprex działa także w innych miejscowościach Dolnego Śląska, m.in. w Trzebnicy (https://skiprex.com/oferta/kontenery-trzebnica/ – tu można przeczytać więcej na ten temat), Oławie czy Smolcu. Firma zajmuje się zarówno cyklicznymi, jak i pojedynczymi zleceniami w zależności od ustaleń oraz potrzeb klienta. Skiprex oferuje również m.in. sprzątanie ulic i hal magazynowych oraz prowadzi sprzedaż kruszyw i mieszanek mineralnych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Gruz i pozostałe odpady budowlane – jak usunąć je legalnie i sprawnie?