Z pasją o komunikacji!
Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków we Wrocławiu?

We Wrocławiu do stłuczek dochodzi praktycznie każdego dnia. Co jednak ważne, są miejsca, w których szczególnie jesteśmy na nie narażeni. W naszym zestawieniu postaramy się omówić najważniejsze z nich.

Autostrady A4 i A8 w pobliżu Wrocławia — gdzie szczególnie powinniśmy uważać?

Jak podają eksperci z firmy Pomoc drogowa Wrocław 24h, do najniebezpieczniejszych rejonów należą zlokalizowane w pobliżu stolicy Dolnego Śląska autostrady. Szczególną ostrożność należy zachować:

 • na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, w pobliżu węzła Bielany Wrocławskie;
 • na odcinku A8 w okolicach Mostu Rędzińskiego;
 • na A4 pomiędzy Kątami Wrocławskimi i Bielanami Wrocławskimi.

Kolizje w wymienionych miejscach są na porządku dziennym. Niestety, bardzo często dochodzi tam również do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

 

Najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu

W samym Wrocławiu najbardziej niebezpieczne są rejony o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza ronda i skrzyżowania. Negatywnie wyróżniają się zwłaszcza:

 • Ulica Graniczna w okolicach Parku Tysiąclecia. Szczególnie często dochodzi do zdarzeń drogowych na zjeździe z tej arterii komunikacyjnej na Autostradową Obwodnicę Wrocławia — ma to miejsce kilka, a niekiedy nawet kilkanaście razy w ciągu miesiąca.
 • Plac Społeczny. Należy on do najruchliwszych miejsc w centrum miasta. Niestety, efektem tego są liczne wypadki — specjaliści z firmy, oferującej przydatny w takich sytuacjach mobilny serwis we Wrocławiu, mówią nawet o kilkudziesięciu zdarzeniach rocznie.
 • Ulica Bolesława Drobnera to kolejna arteria o dużym natężeniu ruchu kołowego, na której powinniśmy zachować szczególną ostrożność. W tym wypadku zalecana jest ona na całej w zasadzie długości drogi.

Niebezpieczne jest również skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Wyszyńskiego (w rejonie Ogrodu Botanicznego).

Dlaczego wypadki na wrocławskich skrzyżowaniach są tak częste?

Winę za tak dużą częstotliwość wypadków w centrum Wrocławia ponoszą przede wszystkim sami kierowcy — przy dużym natężeniu ruchu wystarczy moment nieuwagi, by doszło do stłuczki. Niestety, pośpiechu, senności czy emocji na drodze trudno uniknąć, a ich skutki bywają opłakane. Warto dodać, że zdarzenia drogowe w ruchliwych miejscach są niebezpieczne nie tylko dla bezpośrednich uczestników, lecz również dla pozostałych kierowców — konieczne jest więc szybkie usunięcie pojazdów poza pas ruchu, tak, by nie powodować utrudnień i nie zwiększać ryzyka. Pomóc w tym może autolaweta lub holownik (oczywiście wezwać je powinniśmy dopiero wówczas, gdy udzielimy pomocy ewentualnym ofiarom wypadku i zapewnimy bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu). Warto również pamiętać o zachowaniu ostrożności i ścisłym stosowaniu się do przepisów.

 

Gdzie we Wrocławiu dochodzi do wypadków z udziałem pieszych?

Na wrocławskich drogach dochodzi również często do potrąceń pieszych. Zdarzenia tego typu mają miejsce najczęściej:

 • w okolicach parków (na przykład na ul. Wyszyńskiego przy Parku Stanisława Tołpy i w rejonie ul. Kasprowicza, przy ogródkach działkowych i zlokalizowanych w pobliżu terenach zielonych);
 • w rejonach szczególnie ruchliwych (np. przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką).

Oczywiście czujność należy zachować też wszędzie tam, gdzie można spodziewać się wzmożonego ruchu pieszego (a więc przede wszystkim w ścisłym centrum miasta).

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Gdzie we Wrocławiu najczęściej dochodzi do wypadków?