Z pasją o komunikacji!

Zwiedzaj Wrocław z okna zabytkowego tramwaju! Od przyszłego czwartku (1 czerwca) Towarzystwo Miłośników Wrocławia zaprasza na przejazd Zabytkową Linią Tramwajową. Kursy będą odbywać się co każdy czwartek popołudniem, a trasa linii będzie biec przez centrum miasta.

 

Zabytkowa Linia Tramwajowa wyruszy w każdy czwartek czerwca, lipca i sierpnia. Póki co tramwaj wykona trzy kursy po mieście: o godzinach 17:00, 17:40 i 18:20 z przystanku przy Operze Wrocławskiej. Linia wiedzie przez Podwale, ul. Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską i Nowy Świat skąd wraca na Plac Teatralny. Dodatkową atrakcją dla pasażerów będzie obecność przewodnika, który opowie o mijanych obiektach i ich historii.

 

Bilet na przejazd będzie można kupić bezpośrednio w tramwaju u konduktora. Cena to 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na utrzymanie i remonty historycznych tramwajów Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

 

Na linię będą wyjeżdżać cztery różne tramwaje. Pierwszy z nich to przedwojenny tramwaj Standard z 1929 roku, który jest jednym z najstarszych historycznych wagonów tramwajowych we Wrocławiu. Na zabytkowej linii spotkamy także niemal 70-letni czerwony tramwaj typu N, a także nieco nowsze, ale dalej zabytkowe wagony 105Na - dwie sztuki, jedną niebieską - wrocławską, a także żółto-czerwony tramwaj, który w tym roku Towarzystwo Miłośników Wrocławia otrzymało bezpłatnie od Tramwajów Warszawskich.

 

Organizatorem i operatorem linii jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zabytkowa Linia Tramwajowa - TMW