Z pasją o komunikacji!

 


GALERIA

  • Mercedes-Benz O303-11ÜHE #541 i Mercedes-Benz O405N #532
  • Jelcz 120M/3 #448
  • Setra S213 UL #901


 

Baza Dolnośląskich Linii Autobusowych mieści się przy ul. Długosza 36. W obecnym miejscu funkcjonuje ona od lutego 2015 roku, kiedy to przeniesiono tu tabor z odległej o nieco 150 metrów starszej placówki firmy przy tej samej ulicy.

Wyposażenie zajezdni jest prowizoryczne. W środkowej części bazy mieści się namiot, w którym są naprawiane autobusy. Brama wjazdowa znajduje się we wschodniej części placu. Na terenie zajezdni znajduje się także kilka mniejszych budynków gospodarczych. Autobusy stoją na nieutwardzonym terenie, zaś po północnej stronie placu przy nasypie kolejowym, stoją autobusy wycofane z ruchu. Niegdyś od tej strony ogrodzenie nie było zabezpieczone, przez co na teren zajezdni włamywali się wandale dewastujący odstawione autobusy.

Na placu przy ul. Długosza stacjonuje większość taboru spółki. Stoją tam autobusy obsługujące linie w gminie Siechnice (autobusy SOR i ZAZ), Miękinia (Iveco, ZAZ), Czernica (Mercedes-Benz, SOR, Jelcz, ZAZ, Iveco). Część autobusów stacjonuje w placówce terenowej na parkingu przy ul. Żółtej.

 


KONTAKT:

ul. Jana Długosza 60

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 71 782 81 31

fax: +48 71 782 81 33


Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Zajezdnia autobusowa DLA