Z pasją o komunikacji!

W związku z imprezą kulturalną "Noc Muzeów 2018", która odbędzie się w dniu 19 maja 2018 roku (sobota) zostaną uruchomione dwie bezpłatne linie komunikacyjne.

 

Zabytkowa linia tramwajowa M1

Dla miłośników dawnych wrocławskich tramwajów do dyspozycji będzie tramwaj Konstal z 1960 r. oraz "dawny ogórek" - tramwaj typu 102Na z 1972 roku, którym będzie można przemieszczać się między placówkami położonymi w centrum (tramwaj kursował będzie co 15 min, w godzinach 17:00-22:15 na trasie: Pl. Społeczny, Sienkiewicza, Uniwersytet, Kazimierza Wielkiego).

 

Zabytkowa linia autobusowa M2

Bezpłatna linia autobusowa – do najbardziej oddalonych placówek będzie można dotrzeć specjalną, bezpłatną linią autobusową „M2” obsługiwaną zabytkowymi autobusami marki Ikarus 260, Jelcz M11 i Jelcz PR110M.

Autobus będzie  kursował co 30 min w godz. od 17:00 do 22:30 na trasie: Muzeum Militarne (Pełczyńska), Muzeum Wojsk Inżynieryjnych (Irysowa), Serbska (C.K. Agora), Nadodrze- galerie (pl. Staszica), Muzeum Mineralogiczne i Geologiczne (Pomorska), Muzeum Militariów (Rynek), Pałac Królewski (Kazimierza Wielkiego/Świdnicka), Muzeum Architektury i Muzeum Poczty i Telekomunikacji (Galeria Dominikańska), Muzeum Narodowe (pl. Powstańców Warszawy), Muzeum Przyrodnicze (Wyszyńskiego/Sienkiewicza), Dom Edyty Stein (Jedności Narodowej/Nowowiejska), Instytut Pamięci Narodowej (Sołtysowicka/Koszarowa), Muzeum Wojsk Inżynieryjnych (Irysowa), Muzeum Militarne (Pełczyńska).

(źródło: WTr UM)

 


Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Noc Muzeów 2018