Z pasją o komunikacji!

30 sierpnia 2014 roku w sobotę zostanie oddany do użytku odcinek ulicy Wyszyńskiego od ulicy Nowowiejskiej do ulicy Mosbacha.

W związku z tym na stałą trasę w obu kierunkach przez ulicę Wyszyńskiego powrócą następujące linie autobusowe: A, N, 128, 904, 914 i 246.

Natomiast na ulicy Nowowiejskiej rozpocznie się kolejny etap przebudowy. Spowoduje to zmianę trasy linii 700, 240 i 250 (wersja przeciwna linii 240 [Dw. Główny PKP - Dw. Nadodrze]). Autobusy o tych numerach jadące z Dworca Nadodrze w kierunku pl. Grunwaldzkiego od ulicy Nowowiejskiej pojadą objazdem przez ulicę Wyszyńskiego i Prusa. W przeciwnym kierunku będzie to wyglądało nieco inaczej. Wozy będą kursowały od ulicy Nowowiejskiej przez ulicę Prusa, Wyszyńskiego, Orzeszkowej i Żeromskiego do ulicy Nowowiejskiej.

Autobusy linii zastępczej 700 i nocnej 240 oraz 250 będą miały przystanek w obrębie skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego i Nowowowiejskiej.

Przypominamy, że linie tramwajowe 1, 0L i 0P nie wracają jeszcze na stałe trasy przez ulicę Nowowiejską. Będą kursowały jak dotychczach, czyli od ulicy Piastowskiej jadą przez ulicę Sienkiewicza, pl. Bema, i ulicę Poniatowskiego, Jedności Narodowej do ulicy Słowiańskiej.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


  • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Otwarcie Wyszyńskiego, objazd Nowowiejskiej