Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, od 18 kwietnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras niektórych linii autobusowych.

 

Zmiany na ul. Strzegomskiej

Autobusy ww. linii jadące od strony centrum miasta w kierunku Nowego Dworu, zostaną skierowane objazdem od ul. Robotniczej przy pętli tramwajowej "Wrocławski Park Przemysłowy" przez ul. Fabryczną i Babimojską do ul. Strzegomskiej (przystanek "Centrum Zarządzania Kryzysowego").

 Na trasie objazdu w kierunku Nowego Dworu autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych:

 • przy ulicy Fabrycznej na wysokości pętli tramwajowej - przystanek będzie posiadał status przystanku "na żądanie";
 • przy ulicy Fabrycznej przed skrzyżowaniem z ul. Wagonową;
 • przy ulicy Fabrycznej w pobliżu Wrocławskiego Parku Biznesu;
 • na łączniku nowej ul. pomiędzy ul. Otyńską i Strzegomską.

 

W kierunku Nowego Dworu autobusy będą kursowały z pominięciem przystanku "Wyższa Szkoła Bankowa" przy ul. Strzegomskiej.

W kierunku przeciwnym, z Nowego Dworu w kierunku centrum miasta, autobusy ww. linii zostaną skierowane objazdem od ul. Strzegomskiej (przystanek "Centrum Zarządzania Kryzysowego") przez nowo wybudowany łącznik do ul. Otyńskiej, ul. Otyńską, Fabryczną do ul. Robotniczej.

Na trasie objazdu w kierunku centrum miasta autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych:

 • przy ulicy Otyńskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Babimojską;
 • przy ulicy Fabrycznej w pobliżu Wrocławskiego Parku Biznesu;
 • przy ulicy Fabrycznej za skrzyżowaniem z ulicą Wagonową.

 

W kierunku centrum miasta autobusy będą kursowały z pominięciem przystanku:

 • "Wyższa Szkoła Bankowa" przy ul. Strzegomskiej;
 • "Strzegomska 56" przy ul. Strzegomskiej.

 

Zmiany na pl. Orląt Lwowskich

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór w zakresie przebudowy placu Orląt Lwowskich, od 18 kwietnia 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 127, 144, 149, 240 i 250.

 

Linia 122

Autobusy linii 122 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w ulicę plac Orląt Lwowskich, w lewo w ulicę Nabycińską, w lewo w ulicę Robotniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

W kierunku powrotnym linia 122 będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Nowego Dworu będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku:

"pl. Legionów" przy ulicy Sądowej
"pl. Orląt Lwowskich" przy ulicy Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

 

Linia 127

Autobusy linii 127 jadące od strony Popowic i Szczepina w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w ulicę plac Orląt Lwowskich, w lewo w ulicę Nabycińską, w lewo w ulicę Robotniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

W kierunku powrotnym linia 127 będzie kursowała bez zmian obecną trasą przejazdu.

 

Linia 144

Autobusy linii 144 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w ulicę plac Orląt Lwowskich, w lewo w ulicę Nabycińską, w lewo w ulicę Robotniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

W kierunku powrotnym linia 144 będzie kursowała objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Polanowic będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku:
"pl. Legionów" przy ulicy Sądowej
"pl. Orląt Lwowskich" przy ulicy Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

 

Linia 149

Autobusy linii 149 jadące z placu Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i prosto ulicą Nabycińską do ulicy Robotniczej (przystanek przy ulicy Robotniczej za skrzyżowaniem z ulicą Nabycińską), a w kierunku przeciwnym obecną trasą przejazdu od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej.

 

Linia 240

Kursy nocne linii 240 będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową i Podwale do placu Orląt Lwowskich.

Na trasie objazdu autobusy jadące w kierunku Dworca Nadodrze będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku:
"pl. Legionów" przy ulicy Sądowej
"pl. Orląt Lwowskich" przy ulicy Podwale (przystanek wspólny z linią 106, 148, 149).

 

Linia 250

Kursy nocne linii 250 jadące od strony Osiedla Nadodrze w kierunku placu Legionów zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez ulicę Zelwerowicza, Sokolniczą, w prawo w ulicę plac Orląt Lwowskich, w lewo w ulicę Nabycińską, w lewo w ulicę Robotniczą, plac Orląt Lwowskich i ulicę Piłsudskiego do placu Legionów.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zmiany w kursowaniu od 18 kwietnia - #TAT