Z pasją o komunikacji!

W najbliższy weekend po Wrocławiu kursować będzie wyjątkowy zabytkowy autobus – rodem z Holandii! 13 i 14 lipca 2024 roku. linie B oraz H obsługiwać będzie autobus DAF MB200 z 1982 roku.

W najbliższą sobotę (15 czerwca 2024 r.) Klub Sympatyków Transportu Miejskiego zaprasza na wieczorne przejazdy zabytkowym Jelczem 043, popularnie zwanego „ogórkiem”.

Już 30 maja 2024r. odbędą się pierwsze w tym roku kursy Wrocławskich Linii Turystycznych. W tym sezonie uruchomione zostaną aż trzy linie obsługiwane zabytkowymi pojazdami – dwie autobusowe i jedna tramwajowa.

Tak jeździliśmy po Wrocławiu pół wieku temu! Pasażerowie siedzieli na drewnianych ławeczkach, których oparcia można było przekładać. Drzwi otwierało się ręcznie.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów (18 maja 2024 r.) zaplanowano kursowanie aż sześciu bezpłatnych linii obsługiwanych taborem zabytkowym – czterech autobusowych i dwóch tramwajowych.

Największą imprezą, która odbywa się na wrocławskiej Zajezdni Popowice, są wrześniowe dni otwarte. Zabytkowy kompleks udostępniany jest jednak także przy innych okazjach.

W dziewiątą rocznicę ostatniego kursu Ikarusa w służbie MPK Wrocław Klub Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje przejazdy Ikarusem 280.70E z kolekcji stowarzyszenia.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne wydarzenie, które odbędzie się w związku z przypadającą na ten rok 20. rocznicą likwidacji nocnych linii tramwajowych we Wrocławiu.

Zabytkowa zajezdnia „Popowice” we Wrocławiu znów otwiera się dla zwiedzających. Tegoroczny Dzień Otwarty zaplanowano na sobotę 9 września w godz. 10:00-17:00. Atrakcji będzie niemniej niż w ubiegłych latach.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Wrocławska Komunikacja